Kot utknął w szybie wentylacyjnym. Strażacy musieli rozkuć ścianę (galeria)

Dzisiaj krakowscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przy ulicy Aleksandry dostali nietypowe zgłoszenie. Prośbę o pomoc w uwolnieniu kota, który utkwił w szybie wentylacyjnym. „Nietypowe zdarzenie ale żartów nie było …” napisali po akcji.  
 
 
Jak relacjonują strażacy na FB „kot o imieniu Simba znalazł się w szybie wentylacyjnym z brakiem możliwości wydostanie się z niego. Po dokładnym rozpoznaniu na miejscu zdarzenia ustalono, że Simba lokator 3 piętra wpadł przez otwór na kratkę wentylacyjną w pomieszczeniu kuchni do szybu wentylacyjnego i na poziomie parteru zaklinował się „wołając o pomoc”.
 – Przy użyciu kamery termowizyjnej oraz wziernikowej dokonano jego dokładnej lokalizacji. W celu ratowania życia kotka konieczne było wykonanie dostępu do szybu wentylacyjnego poprzez wykonanie otworu w ścianie. Dzięki temu udało się wyciągnąć czworonoga i przekazać go właścicielom, którzy szczęśliwi po kilku chwilach udali się z kotkiem do weterynarza – opisują akcje  ratowania Simby strażacy

fot. JRG nr 6

Jednocześnie krakowscy strażacy apelują do opiekunowie czworonogów i innych zwierzątek  sprawdzanie u siebie zakątki, w których zwierzęta mógłby się zaklinować. 
 
(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie