Głosuj w Budżecie Obywatelskim

Musisz przeczytać

Ponad 3 tys. krakowian zagłosowało w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie, które rozpoczęło się 18 czerwca, cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy do końca miesiąca mogą decydować o przeznaczeniu publicznych pieniędzy na ogólnomiejskie i dzielnicowe zadania proponowane przez samych krakowian.

Nowością w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Krakowa jest możliwość głosowania jedynie przez Internet. Mieszkańcy chcący oddać głos na jeden z obywatelskich projektów, muszą wejść na stronę internetową www.budzet.dialoguj.pl, zalogować się i podać swoje miejsce zamieszkania a następnie wybrać trzy projekty ogólnomiejskie i trzy projekty dzielnicowe, które chcemy by zostały zrealizowane w przyszłym roku. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, mogą korzystać z jednego ze 150 punktów głosowania, które znajdują się w bibliotekach publicznych, domach kultury, centrach aktywności seniorów czy filiach MOPS.

Do tej pory zagłosowało ponad 3 tys. mieszkańców, ale urzędnicy nie ukrywają, że czekają na zdecydowanie więcej – W tym roku miasto postanowiło przeznaczyć więcej środków na promocję Budżetu Obywatelskiego. Naszym celem jest osiągnięcie frekwencji rzędu 12 proc. – deklaruje przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. – Główny walor Budżetu Obywatelskiego, to edukacja – podkreśla Kośmider.

– Chcemy, aby mieszkańcy czuli się gospodarzami także wtedy, gdy decyduje się o ważnych zadaniach publicznych. Projektów jest bardzo dużo, każdy może wybrać coś dla siebie – podkreśla zastępca prezydenta, Andrzej Kulig.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim można głosować na 401 projektów, z czego 122 pomysły mają charakter ogólnomiejski, a 279 projektów to pomysły na zagospodarowanie krakowskich dzielnic. Do wydania jest w sumie 11 mln złotych. Najwięcej – 8,5 mln na zadania miejskie oraz 2 mln 355 tys. na zadania dzielnicowe. Głosowanie trwa do końca czerwca.

(pt)

fot. fot Jorge Lascar via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca