Nie wychodźcie dziś z domu!

Musisz przeczytać

Fatalna jakość powietrza w Krakowie i Małopolsce. W stacji pomiarowej przy al. Krasińskiego w Krakowie odnotowano prawie 3-krotne przekroczenie normy zanieczyszczenia powietrza. O godzinie 8 poziom stężenia pyłu PM10 wyniósł tam 137 µg/m3. Na ul. Bujaka poziom stężenia pyłu PM10 wyniósł już 178 μg/m3. Kraków. Smog atakuje. Darmowej komunikacji nie będzie Smog dusi również mieszkańców innych małopolskich miast: Olkusza i Tarnowa. Najgorzej jest jednak w Nowym Sączu, gdzie poziom stężenia pyłu PM10 aktualnie wynosi 188 μg/m3. 

Jeśli nie musicie – nie wychodźcie dziś z domów! W Krakowie oddychamy dziś fatalnej jakości powietrzem. Stacje pomiarowe świecą na czerwono, a to znak, że w dniu dzisiejszym wychodząc z domu warto pamiętać o maseczkach przeciwpyłowych.

O godzinie 8 stacja pomiarowa przy al. Krasińskiego wskazywała 145 µg/m3 PM10 (363% normy). Tylko odrobinę lepiej wygląda sytuacja na Kurdwanowie, gdzie stacja pomiarowa odnotowała 140 µg/m3 (350% normy) i na ul. Bulwarowej – 93 µg/m3 (233% normy).

Specjaliści ostrzegają, że przy tak wysokim stężeniu pyłu zawieszonego PM10 nie należy przebywać zbyt długo na zewnątrz. Szczególnie dotyczy to alergików, astmatyków, osób starszych i małych dzieci, dla których PM10 jest szczególnie groźny.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca