Meleksy zostają w centrum Krakowa!

Krakowskie meleksy nie znikną ze Starego Miasta – to efekt dzisiejszego spotkania przedstawicieli meleksiarzy oraz Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Właściciele firm wożących turystów elektrycznymi pojazdami, zaprezentowali wstępny zarys organizacji ruchu, która miałaby obowiązywać w centrum Krakowa. Szczegóły kompromisowego rozwiązania poznamy w najbliższy czwartek.

Wojna urzędników z meleksami trwa od miesięcy. Do rozwiązania konfliktu powołano specjalny zespół roboczy, którego zadaniem było wypracować kompromis w tej sprawie i ograniczyć liczbę elektrycznych wózków w centrum Krakowa.

Po miesiącach spotkań i negocjacji wreszcie widać światełko w tunelu. Meleksiarze zaprezentowali dziś urzędnikom swoją propozycję rozwiązania sporu, który zakłada m.in. utworzenie w centrum miasta parkingów dla meleksów. Dodatkowo wszystkie dotychczas zarejestrowane wózki otrzymają wjazdówki umożliwiające wjazd na teren Starego Miasta, które będą obowiązywały do końca roku.

W najbliższy czwartek meleksiarze mają zaprezentować szczegółowy plan organizacji ruchu. Z kolei w lipcu dojdzie do kolejnego spotkania z urzędnikami, by ustalić szczegóły i ostateczne zasady funkcjonowania elektrycznych pojazdów w centrum Krakowa.

Meleksiarze zapowiadali, że jeśli dziś – na kolejnym spotkaniu z urzędnikami, nie dojdzie do porozumienia, to zorganizują protest i zablokują ruch w centrum Krakowa.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie