Nowy plan ewakuacji Brzegów

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży mają nowy pomysł na zapewnienie sprawnej ewakuacji Brzegów koło Wieliczki. Pomóc ma wybudowanie drogi ewakuacyjnej, która będzie prowadziła z Brzegów do przebiegającej nieopodal autostrady A4. Takie rozwiązanie proponuje raport wojewody Józefa Pilcha, który na początku tygodnia trafił do rządu. – donosi Radio RMF FM.

Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa i możliwości odpowiedniego zabezpieczenia imprezy, wskazywali specjaliści Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, którzy w swoim raporcie zwracali uwagę, że Brzegi nie pozwalają na szybką ewakuację pielgrzymów przybyłych na ŚDM, a sam teren stanowi zagrożenie dla uczestników wydarzenia.

Specjaliści zajmujący się zabezpieczeniem imprez masowych zwrócili uwagę organizatorom, że organizacja uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w podkrakowskich Brzegach będzie wiązała się z koniecznością czasowego zamknięcia autostrady A4, które pozwoli na przeprowadzenie ewentualnej ewakuacji terenu.

Nową alternatywą ma być wybudowanie dróg ewakuacyjnych, które połączą teren Brzegów oraz autostradę A4. Rozpoczęły się już odpowiednie prace projektowe i budowlane, które mają zakończyć się na początku lipca – przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorzy szacują, że do Krakowa w związku z uroczystościami ŚDM przyjedzie ok. 2,5 mln osób.

(pt)

fot. www.worldyouthday.com

Najnowsze

Co w Krakowie