Ostrzeżenie o burzach i ulewach, a nawet podtopieniach!

Musisz przeczytać

Nad Krakowem i Małopolską mogę przejść burze i ulewy. Ostrzeżenia na telefony komórkowe wysłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Intensywne opady deszczu przewiduje też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

„Uwaga! Jutro (11.07) intensywne opady deszczu. Możliwe nagle wezbrania rzek i potoków. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb” – alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sms-ach rozsyłanych do mieszkańców Krakowa i małopolski. Ostrzeżenie zamieszczono także w mediach społecznościowych.

Jeszcze w piątek do południa (10 lipca) Małopolska nie była objęta ostrzeżeniami. Początkowo RCB alarmowało mieszkańców 7 innych województw. Wieczorem dołożono do nich także nasz region.

Informacja o zagrożeniu wyszła także z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od soboty, 11 lipca od godz. 6.00 do 6.00 w niedzielę, 12 lipca.

Wedle prognoz nad powiatem krakowskim mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 60 mm do 70 mm.

Ponadto na terenie obejmującym zlewnie Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnię Dunaju na terenie Małopolski objęto ostrzeżeniem drugiego stopnia przed nagłym wzrostem poziomu wód. Ostrzeżenie powodziowe obowiązuje od soboty, 11 lipca, od godz. 9.00 do godz. 9.00 w niedzielę, 12 lipca .

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca