Poseł z Krakowa szczerze, dlaczego podwyżki dla władzy miały być uchwalone w wakacje

Dlaczego gigantyczne podwyżki dla władzy uchwalono w ekspresowym tempie w środku lata? Szczerze na to pytanie odpowiedział w TVN24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Poseł PiS z Krakowa stwierdził, że w wakacje ludzie mniej interesują się tym co jest w Sejmie.

– Chcieliśmy zrobić to we wrześniu, naszym rozmówcom się spieszyło. Mówiłem wyraźnie, że jeżeli mamy to zrobić teraz, to zróbmy to szybko, zanim burza medialna sparaliżuje część posłów, część polityków. Tak się stało. Gdyby Senat głosował w piątek wieczorem nad tą ustawą, to ona by przeszła. W poniedziałek już wszyscy się wystraszyli – powiedział Ryszard Terlecki w porannej rozmowie w TVN24. – Żaden moment nie byłby dobry. Ten był akurat w miarę dobry, bo środek lata, wakacje, ludzie są zajęci innymi problemami niż śledzenie medialnej nagonki – tłumaczył.

Wicemarszałek Sejmu po raz kolejny stwierdził, że to nie PiS był inicjatorem ustawy o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie. – Przypomnę, że nie my wyszliśmy z inicjatywą tej podwyżki, tylko jedna z partii opozycyjnych. Jeżeli coś się zmieni, to być może będzie okazja, żeby do tego wrócić we wrześniu. Raczej wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne – przekonywał poseł z Krakowa.

(red)

Co mają posłowie z Krakowa? Sprawdziliśmy ich oświadczenia majątkowe

Najnowsze

Co w Krakowie