PZU Cracovia Maraton. Nie wystarczy się zapisać, by pobiec. Trzeba mieć jeszcze szczęście w losowaniu

Musisz przeczytać

Tylko do 12 października, do godz. 9.00 trwają zapisy do biegu tradycyjnego PZU Cracovia Maraton. Samo zapisanie się nie wystarczy – trzeba mieć jeszcze szczęście, by wziąć udział w tym biegu. Ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy wprowadzili limit uczestników maratonu i spośród zgłoszonych zostanie wylosowanych tylko 200 biegaczy.

Bieg tradycyjny PZU Cracovia Maraton odbędzie się 8 listopada. Zgłoszenia do niego są przyjmowane tylko do 12 października, do godz. 9.00. Następnie przeprowadzone zostanie losowanie uczestników.

Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, w biegu może wziąć udział 250 osób. Pula 200 miejsc zostanie rozlosowana wśród zapisanych osób. 50 pakietów zarezerwowanych zostało dla sponsorów oraz partnerów, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Zapisy zakończą się w poniedziałek, 12 października o godz. 9.00. Losowanie uczestników i osób, które trafią na listę rezerwową odbędzie się tego samego dnia o godz. 12.00 i będzie transmitowane na stronie internetowej http://pzucracoviamaraton.pl.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje w niedzielę, 8 listopada o godz. 10.00 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich. Organizatorzy ustalili limit czasu na pokonanie trasy – 4,5 godziny. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia niespełna 12 okrążeń wokół Błoń. Start i meta zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Ci, którzy nie będą mili szczęścia w losowaniu, pozostaje udział w bieganiu wirtualnym. Wirtualne zmagania przewidziane są dla biegaczy i rolkarzy. Do wyboru będzie pięć dystansów: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans będzie można pokonać na dowolnie wybranej trasie.

Rywalizacja w ramach biegu wirtualnego potrwa trzy tygodnie – od poniedziałku, 19 października do niedzieli, 8 listopada. Wydarzenie będzie realizowane za pośrednictwem istniejącej już aplikacji wykorzystywanej przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge – aplikacja zmieni nazwę na PZU Cracovia Maraton pod hasłem „to-ge(t)-ther(e)”. Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, będą mogli wziąć udział w rywalizacji.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca