ZIKiT przesuwa remonty nakładkowe

Musisz przeczytać

ZIKiT przesuwa remonty nakładkowe, które w najbliższy poniedziałek miały ruszyć na południu Krakowa. – Z uwagi na to, że od soboty rusza kolejny etap przebudowy przez PKP PLK łącznicy kolejowej, z którym wiążą się poważne utrudnienia dla kierowców, ZIKiT po konsultacji z policją postanowił przesunąć o co najmniej kilka dni rozpoczęcie remontów nakładkowych – czytamy w oświadczeniu Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu obawiają się, że utrudnienia spowodowane budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, będą także duże, że wprowadzenie dodatkowych ograniczeń związanych z remontami nakładkowymi spowoduje całkowity paraliż południowej części Krakowa.

– Będziemy obserwować sytuację na drogach i spróbujemy tak wszystko zaplanować, żeby nasze poważniejsze prace rozpoczęły się, gdy większość kierowców zapozna się z utrudnieniami związanymi z inwestycją kolejową – mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

ZIKiT poinformował, że nie zrezygnuje z prac na ul. Skotnickiej, Nowosądeckiej i Brożka. Remonty nakładkowe zostaną jednak odłożone w czasie na ul. Zakopiańskiej, gdzie prace ruszą dopiero po świętach – 5 kwietnia. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, które pod koniec lipca będą odbywały się w Krakowie.

(pt)

fot. Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca