Aktywiści okupowali stoliki w krakowskiej restauracji. Interweniowała policja

Musisz przeczytać

W sobotę 1 lipca grupa aktywistów Animal Rebellion Polska okupowała stoliki w krakowskiej restauracji Rzeźnia.  Protestujący odmawiali opuszczenia lokalu lub złożenia zamówienia, trzymając przed sobą własne menu z napisem „Posiłek, który nie cierpiał, smakuje najlepiej”. Sprzeciwiali się w ten sposób społecznemu przyzwoleniu na zabijanie i jedzenie zwierząt oraz brakowi systemowej promocji weganizmu.

– Mięsożerstwo i chów przemysłowy niszczą planetę i przynoszą cierpienie czującym istotom. Nie ma usprawiedliwienia dla ich kontynuacji, żądamy zatem zmian w prawie wspierających weganizm i ograniczających nieetyczne praktyki hodowców – mówiła jedna z protestujących
Aktywistkom zależało na wywołaniu dyskusji i społecznego poruszenia, dlatego protest odbył się w uczęszczanej restauracji i był transmitowany w mediach  społecznościowych. Zadbano o jego pokojowy przebieg i obecność osób mediujących kontakt z obsługą lokalu oraz służbami porządkowymi. Protestujący opuścili restaurację po 2 godzinach na żądanie wezwanej policji.
– Wierzymy, że to, co robimy jest właściwe, a weganizm to jedyna droga do ratowania Ziemi – mówią aktywiści i zapowiadają kolejne protesty.

fot. materiały prasowe 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca