Będą kolejne miejsca pracy w Krakowie

W Krakowie powstanie 160 miejsc pracy dla specjalistów ze świata finansów. To efekt rozwoju firmy Zurich Insurance Group, która postanowiła otworzyć w stolicy Małopolski centrum finansowych usług wspólnych. Krakowianie mają przejąć na swoje barki część obowiązków za które do tej pory byli odpowiedzialni pracownicy filii w Szwajcarii.

Firma Zurich Insurance Group posiada podobne centra w innych miastach Europy, między innymi Bratysławie i Barcelonie, gdzie w ramach centrów usług wspólnych realizowane są inne procesy z zakresu outsourcingu. Krakowskie centrum będzie miało za zadanie pełnić ważną rolę w operacjach finansowych grupy i przejmie część spraw obsługiwanych do tej pory przez pracowników zatrudnionych w centrum zlokalizowanym w Szwajcarii.

Inwestycja grupy Zurich Insurance to efekt pozycji Krakowa, który przez stowarzyszenie ASPIRE, zrzeszające największe firmy outsourcingowe, jest uznawane za lidera w tej dziedzinie usług dla biznesu. W Krakowie w międzynarodowych korporacjach działających w tej branży pracuje już ponad 46 tys. osób. W najbliższych latach liczba ta będzie rosła, gdyż specjaliści przewidują, że Kraków nadal będzie utrzymywał wysoki, 20-procentowy wzrost zatrudnienia w dziedzinie usług outsourcingowych.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie