Darmowe bilety do kina i vouchery na kawę dla uchodźców i mieszkańców Krakowa

Zintegrowanie  uchodźców z mieszkańcami Krakowa to jeden z celów programu  prowadzonego przez Przedstawicielstwo Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). W jego ramach będzie można dostać darmowe bilety do kina i vouchery na kawę i deser w kawiarni Nowa Prowincja.

Rozpoczęcie akcji nastąpiło we wtorek, 20 czerwca, z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Spotkania, które będą się odbywać w ramach programu, są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Zarówno dotychczasowi mieszkańcy Krakowa, jak i osoby, które przybyły do stolicy Małopolski w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, mogą wziąć udział w spotkaniach – Celem jest zintegrowanie osób przybyłych z lokalną społecznością, umożliwienie dialogu międzykulturowego i budowania więzi społecznych – pisze krakowskie przedstawicielstwo UNHCR w komunikacie.

Chętni mogą rejestrować się indywidualnie lub w grupach po dwie-trzy osoby. W przypadku rodzin może to być nawet sześć osób. Następnie uczestnicy zostaną dobrani w większe grupy, które po otrzymaniu swoich danych kontaktowych wspólnie ustalą termin spotkania. Vouchery można odebrać najpóźniej 30 czerwca.

Rejestracja jest możliwa na stronie

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie