Drugie zatrzymanie tramwajów do Górki Narodowej. Koparka zerwała sieć

Musisz przeczytać

Po raz drugi dzisiejszego dnia tramwaje nie kursują do Górki Narodowej. Uszkodzeniu uległa sieci trakcyjnej. Nieoficjalnie wiadomo, że sieć została zerwana w trakcie prac przez koparkę. Za tramwaje uruchamiana jest komunikacja autobusowa zastępcza.

Od rana pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Rano przez 40 minut nie jeździły tramwaje na Górkę Narodową. Po godzinie 11 tramwaje miały opóźnienia w tunelu pod Dworcem Głównym. Jakby tego było mało od 11.30 tramwaje nie kursują na ulicy Lubicz.

Po godzinie 8, wstrzymano ruch tramwajowy na Górkę Narodową. Tramwaje linii „18” i „50” zostały skierowane na pętle do Krowodrzy Górki. Konieczne było uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej. Skontaktowaliśmy sie z Zarządem Inwestycji Miejskiej aby wyjaśnić powód porannych problemów. W odpowiedzi rzecznik prasowy ZIM potwierdził, że do wstrzymania kursowania tramwajów doszło. Powodem miało być wybicie zabezpieczenia na wypadek przeciążenia sieci – „Awarii nie były. Takie sytuacje mogą się zdarzyć i na nowej i na starej sieci. Przerwa trwała ok. 40 minut” – tłumaczy Jan Machowski.

Urząd miasta dementuje informacje o awarii tramwaju na Górkę Narodową: „To nie awaria, to przepięcie”

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca