Egzamin ósmoklasisty. Świetny wynik krakowskich uczniów z angielskiego

Musisz przeczytać

Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty w całej Polsce. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie z Krakowa osiągnęli bardzo wysokie wyniki, a ich rezultaty nieustannie należą do najlepszych nie tylko w Małopolsce, ale i w skali całego kraju. Każdy ósmoklasista, aby ukończyć szkołę podstawową, musi przystąpić do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

W tym roku do egzaminu ósmoklasisty w Krakowie przystąpiło niemal 8 tysięcy uczniów. Krakowscy uczniowie zdający egzamin z najbardziej popularnego języka obcego nowożytnego, czyli języka angielskiego, zdobyli średnio 80 procent. To bardzo wysokie rezultaty, aż o 11 procent więcej niż średnia osiągana w Małopolsce, gdzie egzamin z języka angielskiego zdało przeciętnie 69 procent uczniów.

Bardzo imponujące wyniki ósmoklasistów z Krakowa można również zaobserwować w trudnym przedmiocie jakim jest matematyka. Średni wynik z matematyki wyniósł aż 70 procent, podczas gdy w Małopolsce wynosił zaledwie 60 procent. Krakowskim uczniom jeszcze lepiej poszło na egzaminie z języka polskiego – zdawali go na poziomie 74 procent, co stanowi wzrost o 5 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. W całej Małopolsce średnio uzyskano wynik 69 procent.

Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, wyraziła swoje zadowolenie z tych doskonałych wyników i złożyła gratulacje wszystkim uczniom, którzy osiągnęli sukces na egzaminach. Podkreśliła, że taki sukces nie byłby możliwy bez ogromnego wysiłku każdego ucznia i każdej uczennicy, którzy przygotowywali się do egzaminów w niełatwych czasach pandemii COVID-19 i trwającej wojny na Ukrainie.

– Krakowscy uczniowie bardzo zaangażowali się w to, aby należycie przygotować się do egzaminów ósmoklasisty. Wielu z nich jednak nie tylko poszerzało swoją wiedzę i umiejętności, ale też rozwijało swoje zainteresowania i angażowało w różne rodzaju działania społeczne i dobroczynne. Nie byłoby jednak tych osiągnięć, gdyby nie zaangażowanie oraz wsparcie rodziców i nauczycieli, za co bardzo serdecznie dziękuję – mówi Anna Korfel-Jasińska.

Dodatkowe informacje o wynikach egzaminów ósmoklasisty w 2023 r. są dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oke.krakow.pl

Patrycja Bliska

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca