Jawohl! Wisła po niemiecku. Zaczną od wielkiego transferu?

To wiadomość, która rozgrzała Kraków do czerwoności. Wisłę przejmują Niemcy – poinformował „Przegląd Sportowy”. Towarzystwo Sportowe ma teraz 57 dni na zdanie stu procent akcji.

W piątek do siedziby klubu dotarł przedstawiciel Tele-Foniki z ofertą kupna klubu. Za ofertą stoi niemiecka firma Stechert Gruppe. 

Dzisiejszy Przegląd relacjonuje wydarzenia z piątku: „Oferta została skrojona tak, by spełniać wymogi spisane rok temu w umowie między TS a Tele-Foniką. Powinna przekroczyć 40 milionów złotych, a musiała być złożona przed 23 lipca. Oba warunki zostały spełnione. Niemcy są gotowi zapłacić 40 000 000,01 zł, a oferta została złożona dwa dni przed upłynięciem terminu. A de facto – w ostatniej chwili, bo piątek był ostatnim dniem roboczym obejmującym ten termin. Pismo trafiło do sekretariatu TS i zostało podpisane przez przedstawiciela Towarzystwa. W efekcie oznacza to, że klamka zapadła.”

Internet natychmiast zaroił się od domysłów i przecieków. Pojawiły się informacje, że Niemcy zaplanowali mocne wejście w klub. Liczą, że akcje dostaną wcześniej, jeszcze przed zamknięciem okna transferowego. Mają w planie jeden transfer, który zwali wszystkich z nóg. Ma to być piłkarz z wysokiej półki, który z marszu stanie się gwiazdą drużyny i całej Ekstraklasy.

Nowi właściciele chcą stworzyć z Wisły silny Europejski klub. Wiadomo, że na razie to tylko plany, ale skoro są w stanie na starcie wyłożyć 40 baniek, widać, że nie żartują. – Chcemy uczynić z Wisły poważny, międzynarodowy klub, rozpoznawalny na całym świecie – mówi na łamach Gazety Krakowskiej Norbert Bernatzky, który w imieniu firmy Stechert przywiózł do Krakowa ofertę Wisły.

Przed krakowskim klubem gorące dni. Wkrótce ma się odbyć audyt, który powie, w jakim stanie są finanse klubu.

(wm)

fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl / wikimedia

Najnowsze

Co w Krakowie