Nowy dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W ubiegłym roku przegrał konkurs na to stanowisko

Musisz przeczytać

Zarząd Województwa Małopolskiego powołał Tomasza Koseckiego na stanowisko dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Nowy dyrektor przejmie obowiązki 9 sierpnia 2021 roku. Marszałek województwa małopolskiego podpisał z nim umowę na 7 lat. Co ciekawe – w ubiegłorocznym konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego wygrał inny kandydat – Krzysztof Mroczkowski, wicedyrektor tej placówki, a Tomasz Kosecki zajął w nim drugie miejsce.

Tomasz Kosecki jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Pracował m.in. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, Banku Przemysłowo Handlowym i Firmie Wiśniowski. Był m.in. przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Koordynacyjnej Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” w Nowym Sączu, radnym gminy Łososina Dolna, członkiem Zarządu Gminy oraz wiceprzewodniczącym Rady Gminy oraz członkiem Rady Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Sprawował też funkcję prezesa Aeroklubu Podhalańskiego, realizował szereg inwestycji na lotnisku w Łososinie Dolnej. Współtworzył Sądeckie Towarzystwo Lotnicze „Orlik”, w którym również pełnił funkcję prezesa.

„Zarząd Województwa Małopolskiego powołał Tomasza Koseckiego na stanowisko dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, po uprzednim uzyskaniu zgody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu” – podaje Urząd Marszałkowski. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku był konkurs na to stanowisko. Wystartowało w nim aż 10 osób, z 9 prowadzono rozmowy kwalifikacyjne. Komisja konkursowa rekomendowała na dyrektora Krzysztofa Mroczkowskiego, obecnego wicedyrektora muzeum. W konkursie wystartował też Tomasz Kosecki, ale zajął drugie miejsce.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca