Jesteś młody duchem? No to jazda!

Musisz przeczytać

Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się bardzo aktywnie, a to ze względu na wspaniałe ogólnoeuropejskie wydarzenie sportowe 50+ Sport Kraków, skierowane do osób w wieku 50+. To finałowe wydarzenie projektu „Active I – Healthy Active Living for Seniors” współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt ma na celu promowanie zmiany zachowań osób starszych w kierunku prowadzenia przez nich bardziej zdrowego i aktywnego stylu życia.

– Kraków jest miastem, w którym średnia życia jest najdłuższa w Polsce. Blisko 21% mieszkańców to osoby, które mają więcej niż 60 lat. Dlatego polityka senioralna jest bardzo ważnym elementem działań naszego miasta – to aktywizacja i integracja, partycypacja społeczna, współpraca pokoleń, troska o ochronę zdrowia seniorów. Ważna jest także aktywizacja fizyczna osób starszych – powiedziała podczas spotkania inaugurującego projekt 50+ Kraków Anna Okońska-Walkowicz – Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Na chętnych czeka mnóstwo atrakcji – nie tylko sportowych.

Piątek, 1 kwietnia to zajęcia na ściance wspinaczkowej, dla chętnych udział w zawodach, a późnym popołudniem Włoskie Przyjęcie z spektakularnym pokazem kuchni molekularnej.

Sobota, 2 kwietnia pod hasłem „poczuj wiatr we włosach” to przede wszystkim zawody biegowe i nordic walking, ale także badania EKG, spirometria czy biomechanika stóp oraz wykłady dotyczące biegania. W ciągu całego dnia będzie możliwość skorzystania również innych atrakcji: zajęcia fitness, badanie składu ciała czy konsultacje dietetyczne i trenerskie. Wieczorem dla wszystkich chętnych integracyjna impreza muzyczna w Fortach Kleparz.

W niedzielę, 3 kwietnia będzie okazja do spędzenia czasu nad wodą- odbędą się zawody pływackie na kilku dystansach, a także będzie możliwość skorzystania z seansów w grocie solnej, aqua aerobicu czy fitness.

Co zrobić, żeby wziąć udział? Wystarczy mieć skończone 50 lat, chęci na aktywny wypoczynek i przede wszystkim zarejestrować się w formularzu na stronie www.competit.pl/zgloszenie/1515/.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca