Kiedy pijany kierowca straci samochód? Jest propozycja

Musisz przeczytać

Rząd szykuje nowe przepisy, które mają zmniejszyć liczbę pijanych kierowców i piratów pędzących z nadmierną szybkości na polskich drogach. Szykuje się nie tylko drastyczna podwyżka mandatów, możliwa będzie także konfiskata samochodu. Kiedy pijany kierowca straci samochód?

Szczegóły propozycji zdradza wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z Super Expressem. Samochody byłyby odbierane pijanym kierowcom, którzy spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym. „Konfiskata byłaby możliwa przy stwierdzeniu powyżej 1 promila alkoholu we krwi kierowcy, bo wtedy stan świadomości jest już znacznie zmieniony” – dodaje Marcin Warchoł cytowany przez „Super Express”.

A co w sytuacji, gdy pijany kierowca jechał autem, które nie jest jego własnością. „Wtedy w grę wchodziłoby zarekwirowanie równowartości tego pojazdu. Wiemy, że dzisiaj nawiązki są często nikłej wartości” – tłumaczy w SE minister Warchoł. Konfiskowany byłby także samochód będący współwłasnością małżonków. „Resort sprawiedliwości chce wykorzystać istniejące już przepisy dotyczące kłusowników z ustawy o rybactwie śródlądowym. Przewiduje ona m.in. przepadek ‘przedmiotów niestanowiących własności sprawcy’, które służyły do popełnienia przestępstwa” – twierdzi „Super Express”.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca