Koronawirus – trzecia fala będzie dużo gorsza od drugiej. Szczyt na Święta Wielkanocne?

Musisz przeczytać

Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Mamy coraz więcej zakażeń koronowirusem, coraz więcej osób trafia do szpitali i wymaga podłączenia do respiratora. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie kryje, że trzecia fala pandemii będzie gorsza od drugiej, z którą mieliśmy do czynienia jesienią ubiegłego roku.

– Będziemy mieli do czynienia z trzecia falą, która przewyższy drugą falę nie tylko pod względem liczby zakażeń, bo to już mamy, ale także pod względem uciążliwości – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas sobotniej konferencji prasowej. Przyznał, że już teraz mamy rekordową liczbę zajętych łóżek szpitalnych przez chorych na koronawirusa oraz osób wymagających podłączenia do respiratora.

Kilka godzin wcześniej w radiu RMF minister Niedzielski powiedział, że szczytu trzeciej fali pandemii, a więc największej liczby zakażeń koronawirusem trzeba się spodziewać w Święta Wielkanocne. – Stan jest krytyczny, bierzemy wszystkie scenariusze pod uwagę – i te optymistyczne, ale przede wszystkim te pesymistyczne – tak Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie o możliwe wprowadzenie w Polsce stanu nadzwyczajnego bądź godziny policyjnej.

Pandemia koronawirusa pobiła już prawie wszystkie rekordy z jesieni ubiegłego roku. Prawie, bo… do pobicia został już tylko jeden – liczby zgonów w ciągu jednego dnia…

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca