Na te akcje zużyto ponad 3,5 tony farby. Usunięto 12 ton pyłów

Ponad 1 300 m² nowej nawierzchni asfaltowej,  3 600 kg farby do wymalowania oznakowania. Pomalowano ponad 9 000 m² powierzchni, w tym 160 kopert. Wykonano przegląd 647 kratek ściekowych a w pełni udrożniono 184 kratki. Usunięto ponad 12 tonów pyl z ulic. 

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej akcji. Będziemy chcieli ją kontynuować w przyszłym roku. 7 dni przed akcją na danej ulicy pojawiało się oznakowanie, informujące o braku możliwości parkowania. Dodatkowo na szybach pojazdów kierowcy mogli znaleźć ulotkę. Staraliśmy się szeroko informować o akcji – podkreśla Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa. To podsumowanie akcji  „Zadbana ulica 2022”, w ramach której posprzątano 50 krakowskich ulic.

– W ramach tej akcji po raz pierwszy udało się gruntownie wysprzątać ulice, które były nią objęte. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z całą pewnością będziemy chcieli takie działania kontynuować w kolejnych latach, szczególnie w miesiącach letnich – mówi Jacek Sobczyk, dyrektor zakładu oczyszczania MPO Kraków.

Oprócz wysprzątania ulic, Usunięto również ubytki w nawierzchni, sprawdzono kratki ściekowe, wymalowano linie oznakowania poziomego. W zakresie prac drogowych położono łącznie ponad 1 300 m² nowej nawierzchni asfaltowej. Do wymalowania oznakowania zużyto 3 600 kg farby, w tym 2 700 kg granulatu odblaskowego (pomalowano ponad 9 000 m² powierzchni, w tym 160 kopert).

W ramach akcji wykonano przegląd 647 kratek ściekowych. W pełni udrożniono 184 kratki. Z ulic Lea – od placu Inwalidów do al. Kijowskiej – oraz Lubelskiej maszyny pozbyły się ponad 4,6 ton pyłu.

– Stwierdzone na miejscu zatkane wpusty uliczne zostały wyczyszczone specjalistycznym sprzętem, przy użyciu ciśnienia ok. 200 barów. Sprawdzeniu w czasie akcji podlegały nie tylko same kratki, ale i to, czego nie widać z poziomu ulicy czyli studzienka, osadnik i przykanalik. Wszystko po to, by poprawić „odwodnienie” drogi, a tym samym poziom bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pobliskich mieszkańców. Przed nami jesienne deszcze oraz opadające z drzew liście, pracujemy każdego dnia i prosimy krakowian o zgłaszanie miejsc, gdzie pojawią się problemy przy ulicznych wypustach, wrócimy tam – deklaruje Ryszard Magiera, kierownik działu utrzymania w jednostce Klimat-Energia-Gospodarka Wodna.

Wszystkie ulice objęte akcją sprawdź tutaj

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie