Opozycja szykuje się do kontroli wyborów

Musisz przeczytać

Obywatelska Kontrola Wyborów – pod takim hasłem obecna opozycja wobec rządu przygotowuje się do nadzoru nad kolejnymi wyborami w Polsce. Już w najbliższy piątek, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, spotkają się przedstawiciele małopolskich struktur prawie wszystkich partii opozycyjnych, aby rozmawiać o projekcie Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

– Monitorujemy wybory, jako obserwatorzy społeczni, już od 2018 r. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, którego, jako organizacja społeczna, uczyliśmy się przez te lata. Chodzi nie tylko o zgromadzenie ogromnej liczby wolontariuszy, zorganizowanie dla nich fachowych szkoleń, ale też budowę systemu informatycznego, który umożliwi najwłaściwsze rozlokowanie obserwatorów w komisjach w całym kraju. – mówi Michał Leśniak, koordynator ogólnopolskiego projektu OKW.

– Nie mamy pewności, co do daty najbliższych wyborów. Większość sejmowa PiS jest bardzo słaba. Musimy być gotowi na każdy scenariusz, więc już za kilka tygodni, wspólnie z partnerami, zaprezentujemy szczegóły projektu i rozpoczniemy kampanię mobilizującą obywateli do udziału w obserwacji wyborów. Aby społeczna kontrola była skuteczna, musi być nas naprawdę dużo, aby była wiarygodna – podmiotów zaangażowanych powinno być możliwie wiele, z różnych stron sceny politycznej. Dlatego zapraszamy do współpracy zarówno wszystkie partie, jak i organizacje pozarządowe, dla których demokracja jest wartością, tak jak wartością są obierane nam stopniowo przez obecną władzę prawa obywatelskie. – podkreśla Ewelina Pytel, przewodnicząca małopolskiego KOD.

Osoby chętne, by włączyć się w akcję Obywatelskiej Kontroli Wyborów, mogą rejestrować się przez formularz na stronie: https://okw.info.pl.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca