Ruchome schody na MDA do remontu

Ruchome schody wożące pasażerów Małopolskiego Dworca Autobusowego doczekają się remontu. Pierwszy raz od 10 lat, mechanizm przejdzie gruntowny przegląd i remont. Jutro (25 maja, przyp. red.) dowiemy się, kto wykona niezbędne prace, bo Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosi zwycięzcę przetargu ogłoszonego w tej sprawie.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada, że remont zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. Wymienione zostaną m.in. łańcuchy stopniowe i automatyczny system oliwienia. Dodatkowo firma odpowiedzialna za remont będzie miała za zadanie dokładne wyczyszczenie schodów, tak by przed Światowymi Dniami Młodzieży lśniły, jak nowe.

To pierwszy od nowości, a więc od ponad 10 lat remont schodów działających przy MDA. ZIKiT zwraca jednak uwagę, że do tej pory mechanizm spisywał się bez zarzutów i to mimo braku zadaszenia, które chroniłoby obiekt przed korozją i innymi czynnikami wpływającymi na niszczenie schodów. Koszt prac poznamy dopiero po wyłonieniu zwycięskiej oferty przetargowej.

(pt)

fot. iStock.com/Michael Lorenzo

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie