Skrócony rok akademicki przez Igrzyska Europejskie?

Musisz przeczytać

– Nie wyobrażam sobie przekładania sesji egzaminacyjnej – mówił w porannej rozmowie Radia Kraków wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki. To jego reakcja na pomysł, by z powodu przyszłorocznych Igrzysk Europejskich skrócić rok akademicki.

Igrzyska Europejskie mają się odbyć w 2023 roku, w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Miasteczko studenckie AGH ma być zamienione na wioskę olimpijską, gdzie zostaną zakwaterowani sportowcy uczestniczący w zawodach. To będzie oznaczać, że studenci wcześniej niż zwykle będą musieli opuścić akademiki.

Wiceminister edukacji Włodzimierz Bernacki został zapytany na antenie Radia Kraków, czy w związku z tym przyszły rok akademicki zostanie formalnie skrócony. – To poważny problem. Jako minister w tej części związanej ze szkolnictwem wyższym, ze zdziwieniem obserwuję sytuację, w której Igrzyska są w maju, czerwcu i wymusza się na rektorze AGH, żeby zamykać miasteczko na ten czas. Podejmiemy interwencję w Ministerstwie Sportu. Nie może być tak, że studenci będą musieli udać się na wcześniejsze wakacje… Nie wyobrażam sobie przekładania sesji egzaminacyjnej. Finał roku akademickiego powinien być normalny. Od organizatorów Igrzysk oczekuję sensownych działań – stwierdził Włodzimierz Bernacki.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca