Szkolenia z terroryzmu dla wolontariuszy ŚDM

Musisz przeczytać

Wolontariusze biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży oprócz informacji nt. funkcjonowania komunikacji miejskiej, rozmieszczenia punktów informacyjnych i medycznych, będą musieli wiedzieć również, jak postępować w przypadku ataku terrorystycznego. Pomóc mają im w tym szkolenia organizowane przez małopolską policję. Do tej pory szkolenie przeszło już ponad 6 tys. wolontariuszy.

Szkolenia zdominowały ostatnie tygodnie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Jak postępować w przypadku zagrożenia związanego z ładunkiem wybuchowym czy atakiem terrorystycznych uczą się nie tylko wolontariusze ŚDM, ale również sami policjanci, którzy będą odpowiadali za zabezpieczenie wydarzenia.

– Uczyliśmy się m.in. psychologii tłumu, jak postępować, jak alarmować i jak się zachować w przypadku wystąpienia jakiegoś zagrożenia. Całkiem fajne i przydatne informacje – relacjonuje Magda, która przyjechała do Krakowa na wakacje i zgłosiła się na wolontariuszkę ŚDM.

Podobne szkolenia odbywają również inne służby, które w czasie Światowych Dni Młodzieży będą pełniły swoje obowiązki. Dotyczy to m.in. lekarzy, hotelarzy czy motorniczych i kierowców krakowskiego MPK. Szkolenia te organizuje małopolska policja, która również pogłębia swoją wiedzę na specjalnych spotkaniach z agentami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W najbliższych dniach policjanci planują przeprowadzenie kolejnych szkoleń. Na spotkanie z funkcjonariuszami wciąż bowiem czeka jeszcze około 16 tys. wolontariuszy, którzy zgłosili się do pomocy w czasie Światowych Dni Młodzieży.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca