TAK dla szybszej wymiany pieców

Musisz przeczytać

Nowości dotyczyły będą przede wszystkim rozliczenia dotacji  na wymianę pieców w sposób bezgotówkowy, uproszczenia wzorów wniosków, w tym rezygnację z wielu załączników, które wpływały na termin ich rozpatrywania. Powstanie specjalna lista firm rekomendowanych, które przeprowadzą prace. Radni przegłosowali wczoraj projekt uchwały w sprawie zmian w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE).

W ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kraków Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa można uzyskać dotację do zadań z zakresu ochrony środowiska. Głównym celem przyjętych zmian do uchwały jest stworzenie jeszcze bardziej zachęcających warunków otrzymania dofinansowania do zadań, które w szczególności przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w Krakowie, tj. zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne i instalacji odnawialnych źródeł energii. Regulacja wprowadza m.in.:

1. Możliwość bezgotówkowego rozliczenia dotacji, tj. przekazania środków bezpośrednio na konto wykonawcy realizującego zadanie, pod warunkiem przedstawienia dokumentów w potwierdzających wykonanie zadania objętego dotacją.

2. Nowe uproszczone wzory formularzy wniosków o udzielenie i rozliczenie dotacji celowej oraz wzór umowy dotacyjnej. Regulacja wprowadza odrębne formularze wniosków o udzielenie dotacji dla beneficjentów niebędących przedsiębiorcą oraz przedsiębiorców dla poszczególnych zadań: trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na proekologiczne, instalacji odnawialnego źródła energii, podłączeniu ciepłej wody użytkowej w związku z likwidacją palenisk lub kotłowni opalanych paliwami stałymi.

3. Powstanie lista rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków wykonawców, realizujących zadania z zakresu zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, podłączenia ciepłej wody użytkowej, instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Oczywiście wnioskodawca będzie mógł wybrać czy skorzysta z przygotowanych na liście propozycji czy znajdzie firmę sam.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca