Gołębie znikną z ronda Mogilskiego

Musisz przeczytać

Gołębie przestaną straszyć i brudzić krakowian na Rondzie Mogilskim. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie przystąpił do montowanie nowych siatek we wnękach ronda, które mają utrudnić tworzenie tam gniazd gołębi.

Od kilku lat do ZIKiTu wpływają skargi mieszkańców, którzy narzekają na gołębie obecne na Rondzie Mogilskim. Ptaki brudzą elewacje ronda, roznoszą nieprzyjemny zapach i często brudzą mieszkańców przechodzących przez rondo.

ZIKiT zapowiada, że problem gołębi powinien zostać rozwiązany. Pomóc mają w tym nowe siatki, które uniemożliwią przesiadywanie gołębi na Rondzie Mogilskim. Prace były konsultowane z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, dzięki czemu zwierzęta nie powinny ucierpieć na takim rozwiązanie.

– Nie ma przeciwskazań, by przeprowadzić prace w tej porze roku – przekonują urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Miejsca w których zostaną zamontowane siatki zostały już sprawdzone pod kątem piskląt gołębi, które mogłyby znajdować się w gniazdach. W związku z tym, że nie odkryto nowonarodzonych ptaków, ZIKiT zdecydował się przystąpić do montażu siatek. Prace powinny zakończyć się do końca tygodnia.

(pt)

fot. lbadura via Foter.com / CC BY

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca