Kraków ma 57 nowych dyrektorów szkół i przedszkoli

Musisz przeczytać

57 osób odebrało w piątek (25 sierpnia) z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, nominacje na stanowiska dyrektorów samorządowych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Uroczystość połączona była z przekazaniem podziękowań 25 dyrektorom, którzy żegnają się z tą funkcją – odchodzą na emeryturę lub kończą w tym roku kadencję.

– W ostatnich latach nastąpiła kumulacja wydarzeń, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie oświaty: reformy, likwidacja gimnazjów, wojna i przyjęcie uchodźców, pandemia. Jestem wdzięczny, że zdecydowali się państwo podjąć zadanie kierowania szkołą w tak trudnym czasie, i gratuluję odwagi zwłaszcza tym, którzy robią to po raz pierwszy. Ustępującym dyrektorom dziękuję za dotychczasową, pełną poświęcenia służbę – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Przypomnijmy, że kandydaci przystępujący do konkursu na dyrektora szkoły muszą m.in. przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki, którą chcą kierować. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa 5 lat.

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca