Minister zdrowia w Krakowie: Tysiąc zakażeń koronawirusem to nie problem

Fot. Facebook Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie przejmuje się zbytnio wzrostem liczby zakażeń. Przyznaje, że tysiąc nowych przypadków koronawirusa dziennie nie jest zaskoczeniem i ten „trend” może się utrzymać. Według niego najważniejsza jest liczba osób hospitalizowanych i wymagających respiratora, a te liczby nie rosną.

Szef resortu zdrowia był w poniedziałek, 21 września w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zapewniał tam dziennikarzy, że służba zdrowia jest przygotowana na zwiększoną liczbę chorych na COVID-19. Przekonywał, że liczba hospitalizowanych i przebywających pod respiratorami utrzymuje się pod pewnego czasu na podobnym poziomie. Dla chorych na koronawirusa dostępnych jest 6,5 tys. Łóżek, a zajęte jest niecałe 2 tys. Respiratorów w całym kraju jest prawie 400, zajęty jest tylko co piąty.

Według ministra Niedzielskiego w najbliższym czasie można się spodziewać „trendu” rządu tysiąca nowych zachorowań na koronawirusa dziennie. Ale szef resortu zdrowia nie przewiduje kolejnego lockdownu i zapowiada, że ewentualne obostrzenia będą wprowadzane tylko lokalnie – tam, gdzie będzie dużo zakażeń.

(red)

Zobacz także