Szpital Narutowicza z nowoczesną aparaturą do leczenia układu moczowego

Musisz przeczytać

Oddział Urologii z Onkologią miejskiego szpitala im. Gabriela Narutowicza wzbogacił się o nowy sprzęt, który będzie służył do diagnozy i leczenia. We wtorek nastąpiło oficjalne oddanie urządzeń do użytkowania.

Wartość zakupu, m.in. ultrasonografu, lasera holmowego i narzędzi do zabiegów endoskopowych, wynosi prawie 1,1 mln zł – niemal cała kwota to dotacja miejska, a ponad 4 tys. zł to wkład własny szpitala. – Pomimo trudnej sytuacji budżetowej miasta, uznaliśmy, że wsparcie zespołu urologicznego szpitala im. Gabriela Narutowicza jest priorytetem” podkreślił podczas uroczystości wiceprezydent Andrzej Kulig.  

Sprzęt będzie wykorzystany w diagnozie i leczeniu m.in. kamicy, przerostu gruczołu krokowego, guza nerki i innych nowotworów.

Bardzo potrzebujemy takich narzędzi. Dzięki nim możliwa będzie szybsza diagnostyka, a co za tym idzie – leczenie. Nowa aparatura pozwoli m.in. na wykonywanie zabiegów minimalnie inwazyjnych i na najwyższym poziomie” – mówiła PAP dyrektor szpitala Narutowicza dr n. med. Renata Godyń-Swędzioł.

Zakupione sprzęty to:
Laser holmowy Cyber Ho 150W . Jest to najsilniejszy laser holmowy, który jest aktualnie dostępny na rynku. To narzędzie mające zastosowanie w diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych takich jak kamica, zwężenia oraz onkologii.

 

Zestaw narzędzi do HoLEP. Dzięki nim będzie możliwa enukleacja laserowa gruczołu krokowego z wykorzystaniem lasera holmowego. Jest to nowoczesna metoda leczenia przerostu gruczołu krokowego, o wyższej skuteczności i bezpieczeństwie w stosunku do rozwiązań klasycznych.

Ultrasonograf bk3000 typ 2300. Jedno z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku do diagnostyki ultrasonograficznej pozwalające na obrazowanie narządów oraz precyzyjne wykonanie biopsji podejrzanych zmian.

Nowy zestaw narzędzi laparoskopowych. Obecnie niemal wszystkie zabiegi są wykonywane technikami minimalnie inwazyjnymi. Na oddziale możliwe są zabiegi: organooszczędna resekcja guza nerki pozwalająca na zachowanie narządu, radykalna prostatektomia w przypadku raka stercza oraz cystektomia radykalna przy zaawansowanym raku pęcherza moczowego.

fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Jarek Strzeboński

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca